2017’nin En İyi Ücretsiz Antivirüsleri

en-iyi-ucretsiz-antivirus

Yeni yıl, yeni güvenlik çözümleriyle gelirken, pek çok bilgisayar kullanıcısı antivirüs ve diğer güvenlik programları için para ödemek istemiyor. Aynı zamanda pek çok firma da ücretsiz antivirüsler üretiyor. Peki en iyi bedava antivirüsler hangileri? En iyi bedava antivirüs hangisi?

1. Avira Free Antivirus
Avira Free Antivirus, listede başı çekiyor ve oldukça etkili çözümler sunuyor. Avira’nın en büyük artısı ise sistemi hiç yormaması, minimum miktarda sanal bellek ve işlemci tüketimi gerçekleştirmesi. Dolayısıyla, bu sene ücretsiz antivirüs sevenler için en iyi seçenek kendisi olacaktır.

2. AVG AntiVirus Free
Son derece temiz, sade bir arayüzle gelen AVG, önermekten çekinmeyeceğimiz programlardan birisi. Tarama süreleri oldukça hızlı ve kullanımı da bir o kadar basit.

3. Panda Free Antivirus
Dünyanın en hızlı çalışan antivirüsü olma iddiasındaki Panda, yine de kıyaslanınca Avira kadar hızlı değil. Buna rağmen oldukça başarılı ve iyi sonuçlar veriyor. Sisteminizi iyi gözlüyor, taramaları hızlı yapıyor ve kullanımı da bir o kadar basit.

4. Comodo Free Antivirus
Comodo’nun varsayılan bir red modu var ve beyaz listede olmayan her bir programı otomatik olarak blokluyor. Yani eğer bir şeye izin verirseniz ve makineniz virüs alırsa, Comodo sorumlu olmuyor. Tavsiye edebileceğimiz ücretsiz yazılımlar arasında o da var.

5.Avast Free Antivirus
Her ne kadar dünyanın en güvenli antivirüsü olmasa da, ücretsiz olanlar arasında gayet iyi bir seçenek diyebiliriz. Buna rağmen, listede verdiğimiz diğer örneklere nazaran sistemi daha fazla yavaşlatıyor.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık