Windows 8 Uyumlu Virüs Programları

Windows 8 Uyumlu Virüs Programları

Microsoft şirketi, artık işletim sistemlerinde özel yazılımlar kullanmaya karar verdi ve Windows 8 uyumlu virüs programları ile alakalı olarak bir liste yayınladı. Windows 7 işletim sistemi ile başladığı başlat çubuğunda hata bildirimi mantığının en can sıkan uyarılarından birisi olan virüs programı uyarısı, zaman içerisinde insanların tepkisi ile karşılaşsa da bir bilgisayarın güvenliğini sağlamak için olmazsa olmazlardan birisi olarak gösterebileceğimiz bu yazılımları mutlaka kullanmak gerekiyor. Normal şartlarda virüs programlarının olumsuz yanları da var elbette.

İşletim sistemlerinin performansını ciddi anlamda olumsuz olarak etkileyen bu yazılımlar, performans düşüklüğü gibi durumları beraberinde getiriyor diyebilme şansına sahibiz. Windows 7 işletim sisteminde de yapılan ve Windows 8 işletim sistemine de aktarılan bir sistem ile Microsoft şirketi artık virüs programlarını sistem üzerinde önceden deneyerek uyumluluk modu adı altında kendi bünyesine entegre ediyor. Kısacası artık bilgisayarlarımızda virüs programı kaynaklı sorunlar yaşanmayacak.

Windows 8 Uyumlu Virüs Programları

Windows 8 işletim sistemi için hazırlanmış olan listede aşina olduğumuz yazılımların yer alması aslında çok daha mükemmel sonuçları beraberinde getiriyor diyebiliyoruz. Her geçen gün daha farklı yazılımların ortaya çıkması ile birlikte aslında bu tarz bir ayrıştırma yapmak, Microsoft şirketinin en takdir edilesi çalışmalarından birisi olarak dikkat çekiyor. Şahsım adına fazlası ile takdir ettiğim bir husus olduğunu söyleyebilirim. Şimdi sizleri bu markalar ile ilgili bilgilendirmek istiyoruz;

  1. AVG Antivirüs
  2. TrendMicro
  3. Avast Antivirüs
  4. ESED NOD32
  5. BullGuard
  6. Kaspersky Lab
  7. Avira Antivirüs

şuan bu işletim sisteminde en stabil olarak çalışan virüs programları olarak dikkat çekiyor. İşletim sisteminin anlık performansına göre hareket eden bu işletim sistemi ile birlikte çok daha mükemmel sonuçlar ortaya çıkıyor. Kısacası performans sorunu yaşamadan bilgisayarınızın güvenlik önlemlerini alabilme şansına da sahip olabileceksiniz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık