Efsane Siri Uygulaması Androide Uygulandı

Efsane Siri Uygulaması Androide Uygulandı

Bilindiği gibi Siri uygulaması apple marka telefonlara has olan bir uygulamadır. Bu uygulama ses komutları şeklinde çalışır. Bu sayede telefondaki uygulama ile soru cevap, etki tepki şeklinde iletişim gerçekleşir. Siri, android kullanıcılarının pek yakından tanımadığı bir uygulamadır. Bunun sebebi ise Siri uygulamasının yalnızca apple marka cihazlarda çalışması, app store mağazasında satışa sunulmasıdır. Eğer bir android kullanıcısıysanız sizler için de yeni bir uygulama geliştirildi. Siri kadar profesyonel olmasa bile Siri’yi andıran bu uygulamanın adın Ceyd-a uygulamasıdır. Tamamen türk programcılar tarafından yapılan Ceyd-a uygulaması sayesinde gazetenizi bile okumak yerine dinleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey google olay store mağazasından android için Siri sayılabilecek olan Ceyd-a uygulamasını indirmektir.

Ceyd-a Nedir? Ne Özellikleri Var?

Ceyd-a uygulaması tamamıyla türk programcıların bir eseridir. Bu uygulama sayesinde gelişmiş bir komut sistemi sayesinde telefonunuzu yönetebilirsiniz. Aynı zamanda Siri uygulamasından esinlenildiği için de Ceyd-a ile sohbet etmeniz de mümkündür. Şu anda üçüncü sürümü mağazada bulunan Ceyd-a uygulaması, zamanla Siri kadar popüler olacağa benziyor. Özellikle türk kullanıcılara hitap eden bu uygulama sayesinde yapabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil. İstediğiniz takdirde bu uygulamaya çeşitli sayfa yönlendiricisi ekleyebiliyorsunuz. Bu sayede ses komutlarıyla internete girme işlemi de gerçekleşmiş oluyor. Dilerseniz önce bu uygulamayı bir sayfaya yönlendirebilir, ardından da sayfadaki metinleri okutabilirsiniz. Bu sayede haber okuma işinden de kurtulmuş olursunuz. Ceyd-a uygulaması aynı zamanda sesli haber uygulaması görevi de görür.

Ceyd-a Kaç Kez İndirildi?

Ceyd-a uygulamasının tüm sürümleri bu güne kadar yaklaşık 500 bin kez indirilmiştir. Yalnızca türk kullanıcılara hitap etmesi sebebiyle bu rakam oldukça başarılıdır. Eğer sizler de hala bu uygulamayı indirmemişseniz biran evvel play store üzerinden indirebilirsiniz. Ceyd-a uygulamasının aynı zamanda sesli navigasyon özelliği de vardır. Bu sayede klasik haritalardan yol bulmak yerine android için navigasyon uygulaması görevi de görebilen Ceyd-a uygulamasını indirebilirsiniz. Eğer bu programı kullanmaya başlarsanız birçok işinizin daha kısa sürede halledildiğini fark edersiniz.

Ceyd-a Beğenildi mi?

Android sesli asistan olan Ceyd-a uygulaması birçok kullanıcı tarafından beğenilmiştir. Öyle ki play store mağazasındaki ortalama puanı 4,7 gibi mükemmel bir boyuttadır. Bunun sebebi de programın çok boyutlu ve işlevsel olmasıdır. Bu uygulama sayesinde ses komutuyla fotoğraf çekme işlemini de çok yakın zamanda yapabilme fırsatı bulacaksınız. Programın geliştiricileri bunun üzerinde çalıştıklarını belirtmişlerdir. Eğer bir bayansanız ve Ceyd-a uygulamasının size erkek sesiyle hitap etmesini istiyorsanız sohbet motoruna girerek sesleri değiştirebilirsiniz. Uygulamada 5 farklı ses tonu bulunmaktadır. Eğer Ceyd-a uygulamasını beğendiyseniz Premium pakete geçebilme şansınız vardır. Bu paket sayesinde de çok farklı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Programın yapımcı şirketi ise CENKER’dir. Bu bilgileri uygulama sayfasından da bulabilirsiniz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık