Windows 10 Resmi Tanıtımı Gerçekleşti

Windows 10 Tanıtım

Herkesin merakla beklediği Windows 10 işletim sisteminin resmi tanıtımı gerçekleşti. Bildiğimiz gibi 8 numaralı sürümünden çok fazla verim alamayan ve kullanıcılara beğendirme konusunda sıkıntı çeken Microsoft şirketi, 8 ile alakalı tüm esintileri ortadan kaldırmak ve ürünün bir takibi gibi görülmemesi açısından 9 numaralı sürümü atladı ve Windows 10 işletim sistemini geliştirdi. Bu mükemmel işletim sistemi kısa bir zaman dilimi içerisinde eminim ki en az Windows 7 kadar ilgi görecek gibi görünüyor. Tamamen kullanıcıların yorumları ışığında geliştirilen mükemmel bir sürüm bizleri bekliyor.

Özellikle başlat menüsü ile alakalı olarak insanların ne kadar olumsuz yorumları olduğunu tahmin edebilirsiniz. Bizler bile kullanırken zorlandığımız bir arayüz. FLAT tasarım olsa da her ne olursa olsun kolay benimsenemeyecek kadar farklı işlevsellikte bir işletim sistemi olmuştu. 8.1 güncellemesi ile bazı sorunları anlık olarak giderseler de ne yazık ki işletim sistemi olumsuz intibayı en başında almıştı bile. Şimdi ise çok farklı özellikler ile birlikte gelecek.

Windows 10 Tanıtım

Windows 10 özellikleri ile bundan bir süre önce sizleri bilgilendirmiştik. Ancak lafı fazla uzatmadan biraz daha kapsamlı bir şekilde bilgi edinmenize yardımcı olmak istiyoruz. Detaylar şu şekilde;

  1. Sesli yardımcı Cortana, aynı zamanda eğitilebilir olarak gelecek ve kullanıcılar tarafından geliştirilebilecek.
  2. Yeni başlat menüsü ile birlikte Windows 7 tipine geri dönüyoruz ancak çok daha kapsamlı bir arayüz olacak.
  3. İşletim sistemi tüm mobil cihazlar ile senkronize olarak çalışabilecek.
  4. Bulut teknolojisi ile entegre çalışacak olan sistemde müzikler ortak dinlenebilecek.
  5. Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları Windows 10 sürümüne ücretsiz yükseltme yapabilecekler.
  6. XBox One oyunlarını STREAM özelliği ile Windows 10’da oynayabileceksiniz.

Bunlar denizin sadece görünen kısmı. Görünmeyen kısmını artık sizler hayal edin.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık