En İyi Android Oyunları

Adroid sistemli akıllı telefon ve cihazlarınızda oynayabileceğiniz en iyi oyunlar sıralamasında ilk 5 sıra ;

1. KingdomRush

En iyi android oyunları listesinin ilk sırasında, KingdomRush yer alıyor. Oyun otoriteler tarafından yılın “en iyi strateji” oyunu olarak seçildi. Fantastik – kurgu görsellerinin yer aldığı oyunda, yurdunuz zombi saldırısı altındadır. Zombilerin sarayın içine girmesini engellemek için savaşçı evi, okçu kulesi, ışın kulesi ve topçu evi yapmanız gerekiyor. Her zombinin zayıf olduğu kuleler bulunmaktadır. Bu nedenle iyi bir stratejiyle kuleleri yerleştirmek ve zombileri öldürmek gerekiyor. Örneğin oyunun içerisinde yırtıcılar için okçu kuleleri, örümcekler için topçu kuleleri daha etkili olmaktadır. Oyun bağımlılık yapacak boyutta olup, güzel zaman geçirirken, eğlenmenizi de sağlayacaktır. Uzun saatler boyunca oyundan kopamayacaksınız.

2. 2048

Listemizin ikinci sırasında, 2014 yılına damga vurmuş bir oyun yer alıyor. Özellikle oyun kısa süre içerisinde büyük bir kitleye yayılarak beğeni kazanmış,  matematik – bulmaca tarzı oyundur. Oyunun amacı 2 ve 4 rakamlarına aynı gelen rakamları alt – üst ya da sağa – sola doğru birleştirerek 2048 sayısına ulaşmayı hedefliyorsunuz. Oyun 2 ve 4 rakamlarının katları şekilde 2048’e kadar yükselmektedir.

 

3. Resimli Kelime Bulmaca

En iyi android oyunları listemizde 3. sırada Kelime Bulmaca oyunu yer almaktadır. Oyun sadece tek odaklı işletim sistemine sahip cihazlarda çalışmaktaydı. Oyun severlerin yoğun ilgi ve taleplerini göz ardı etmeyen çalışanlar, her türlü işletim sistemi için Resimli Kelime Bulmaca oyununu geliştirerek oyun severlerin beğenisine sundu. Oyunda 4 farklı resim ve bu resimler anlatmak istediği bir kelime yer almaktadır. Resimler arasındaki bağlantıyı, aşağıdaki kutucuğa yazmanız gerekiyor. Resimli Kelime Bulmaca oyunu görsel zekayı olumlu yönde etkilediği için, çocuk gelişiminde tavsiye edilen oyunlar arasında yer almaktadır.

4. Real Boxing

 

Android için en iyi oyunlar arasında 4. sırada yer alan Real Boxing, alanında 1 numaraya sahip oldukça kaliteli bir oyundur. Oyun grafikler açısından, muazzam bir görüntüye sahip ve gerçekçilik açısından birebirdir. Real Boxing’de birbirinden farklı seçenekler sunulmaktadır. Dilerseniz kariyer mod, dilerseniz de çoklu oyuncu modlarını tercih edebilir müsabakalara çıkabilirsiniz. Ayrıca kendi boksörünüzü yaratabileceğiniz seçenekler de yer almaktadır. Bu seçenekler ile boksörünüze dövmeler, saç sitilleri ekleyerek rakiplerinize gözdağı verebilirsiniz. Yarattığınız karakterle turnuvalara katılabilir ve rakiplerinizi ringe serebilirsiniz.

5. Sniper 3D Assassin

 

Listemizin 5. sırasında FPS ( Birinci Şahıs Nişancı) tarzı oyun yer almaktadır. Sniper 3D Assassin yaklaşık olarak 10 milyon kullanıcı tarafından cihazlarına indirilmiştir. SniperAssasin güçlü animasyon ve üstün kalite grafik seçenekleri ile nişancılık alanında bir numaraya sahiptir. Oyunda verilen görevi yerine getirdiğiniz taktirde bir diğer bölüme geçme hakkınız bulunmaktadır. Genellikle evin çatısından sniper ile kurbanlarınızı avlamaya çalışıyorsunuz. Bu kurbanlarınız kimi zaman bir soyguncu kimi zaman da önemli bir suç çetesinin lideri olabiliyor. Bazen de polise yardım ediyorsunuz. Her başarılı görevin ardından belirli miktarda paralar kazanıyorsunuz. Bu paralar ile silahınıza yeni özellikler ekleyerek, daha güçlü hale geliyorsunuz. Yeni özellikler arasında dürbün,  kaliteli mermiler ve birçok aparat bulunmaktadır. Oyun bağımlılık yaratacak ve uzun süre başından ayrılmak istemeyeceksiniz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık