Bilişim Eğitim Kursları

Bilişim Eğitim Kursları

Türkiye’de özellikle son birkaç sene içerisinde bilişim eğitim kursları o kadar yaygın bir hale geldi ki insanların bu anlamda ki eğilimleri her geçen gün çok daha fazla artıyor diyebilmekteyiz. Zaman içerisinde gelişen teknolojiler ve özellikle bilgisayar teknolojilerinin doruk noktalara ulaşması ile birlikte küçük yaştan itibaren insanların buna çok büyük bir ilgi beslemeleri son derece normal hale geldi. Artık insanlar bilişim teknolojileri ile alakalı olarak farklı farklı alanlarında eğitimler alarak kendilerini geliştirme çabası içerisine girerler. Türkiye, bu anlamda her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde gelişiyor ve nitelikli insan sayısı artıyor.

Bilişim eğitim kursları adı altında hizmet veren ve bu anlamda Microsoft şirketinin dikkatini üzerine çekmiş olan şirketler var. Kısacası Microsoft Certified Partner olarak adlandırdığımız bu kurumlar zaman içerisinde insanlara bilişim anlamında en kaliteli eğitimi vermek ve bu anlamda kendilerini geliştirmeleri için en önemli seçenekleri sunuyor. Bu kursların zaman içerisinde birçok farklı şekilde bayilik açmaları aslında sektörümüzün ne kadar ilerlediğinin en büyük örneklerinden de birisi durumunda.

Bilişim Eğitim Kursları

Türkiye’de özellikle isim yapmış olan birkaç önemli kurs var. Aslında sadece iki tane var ancak bu uğurda kendini kanıtlayarak insanlara farklı dallarda eğitim vermek isteyen kurumların sayısında kısa bir zaman dilimi içerisinde çok ciddi bir yükseliş söz konusu olacak gibi görünüyor. Ülkemizde bilişim eğitim kursları nezdinde hizmet veren ve Microsoft Certified Partner kapsamı içerisinde olan kurslar;

  1. Bilge Adam
  2. Bilişim Eğitim Merkezi (Datahouse)

olmak üzere iki tanedir. Bu kurslardan eğitim aldığınız zaman Microsoft onaylı olarak sertifika almış oluyorsunuz ve aynı zamanda uluslararası Microsoft uzmanlık sınavlarına katılmak için da bir hak kazanmış oluyorsunuz. Bu sayede sektörünüzün Microsoft diplomalı çalışanlarından birisi olarak arananlar listesine giriyorsunuz. İş seçebilme şansına sahip olabilirsiniz. Bu kursların sayısına kısa bir zaman içerisinde iki yeni kurum daha eklenecek gibi görünüyor. Bekleyip görelim.

 

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık