Youtube Video Öncesi Reklamları Engelleme – Kaldırma

Youtube Video Önü Reklam Engelleme

Youtube video öncesi reklamları son dönemlerde çok ciddi anlamda insanların canını sıkmaya başlayan unsurlardan birisi olarak da dikkat çekiyor. Bildiğimiz gibi teknolojik gelişmelerin ilerlemesine müteakip Google firması, kendisine ait olan sistemler üzerinde de çok farklı çalışmalar yaparak insanların bu çalışmalardan bireysel ve kurumsal anlamda da en iyi şekilde faydalanmasını sağlıyor. Bu reklamlar, artık hemen hemen her videonun önüne yerleştirilen ve insanların adeta gözüne zorla sokulan reklam modelleri olarak dikkat çekiyor ve üstelik ciddi anlamda da rahatsız edici bir durum.

Birçok kişi Youtube video öncesi reklamları kaldırma ile alakalı olarak çok daha farklı arayışlar içerisine girmiş fakat bu anlamda net bir sonuç elde edememiştir. Yazılımcılar da bu konudan çok ciddi anlamda rahatsız olacaklar ki bu konuya müdahale edebilmek için hemen bir eklenti yazarak internet kullanıcılarının bu sorunlarına karşı kısa zaman içerisinde en net sonucu verecek uygulamaya da imza atmışlar. Bu uygulama sayesinde sizler herhangi bir müdahale yapmadan video başlarken çıkması muhtemel olan tüm reklamlar anında engellenerek direk olarak videoya giriş yapılıyor ve reklam bazında tüm soru işaretleri ortadan kalkıyor.

Youtube Video Öncesi Reklam Engelleme

Youtube Video Öncesi Reklamları Engelleme

Öncelikle bu reklamları engelleyebilmek için en önemli detay kuşkusuz ki web tarayıcılarınız ile alakalı detaydır. Ancak bizler, bu anlamda sizler için birkaç farklı detayı inceledik ve sorunsuz bir şekilde çalışan detaylar hakkında sizleri bu içerik yazımız ile bilgilendirmek ve sorun ortadan kalkmasına da yardımcı olmak amacı içerisindeyiz. Google Chrome ve Opera kullanıcıları için bu anlamda çok gelişmiş bir eklenti yazıldı.

Youtube AdBlock eklentisi, video önü çıkabilecek ya da videoların en alt kısmında ortaya çıkan tüm reklamların engellenebilmesi için hazırlanmış geniş kapsamlı etkileyici bir eklenti olarak karşımıza çıkıyor. Kurulumu yaptığınız an itibari ile herhangi bir sorun yaşamadan bu eklentileri kullanabilme şansına sahip oluyorsunuz. Öncelikle eklentinin linkini verelim;

Google Chrome için Youtube AdBlock: İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Opera için Youtube AdBlock: İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Şuan için Mozilla Firefox ve İnternet Explorer kullanıcıları için böyle bir eklenti geliştirilmemiş gibi görünüyor ancak araştırması içerisindeyiz. Bu konu ile alakalı olarak gelişmiş eklentilerin çıkması ile birlikte hemen sitemizdeki bu paylaşımımızı güncelleyerek sizlere sunacağız.

Youtube AdBlock Kurulumu

Kurulum son derece basit ve zahmetsiz bir kurulum. Yukarıda iki ayrı tarayıcı için verdiğimiz indirme linklerine tıkladığınızda karşınıza Google Chrome için sağ üst köşede yeşil buton halinde “Chrome’a Ekle” butonu çıkacaktır. O butona tıklayıp karşınıza gelen uyarıyı onaylıyorsunuz ve kurulum otomatik tamamlanıyor. Video önü reklamlardan tamamı ile kurtuluyorsunuz.

Opera için verdiğimiz linke tıkladığınızda da yine aynı şekilde sağ üst köşede yeşil buton halinde “Opera’ya Ekle” seçeneği çıkar. Buna tıklayarak çıkan uyarıyı onaylıyorsunuz ve kurulum kendiliğinden biterek eklenti aktif oluyor.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık