Whois Backlink Nedir? Faydaları Nelerdir?

Whois Backlink

Günümüz internet sektöründe SEO, olmazsa olmazlardan birisi haline geldi. Web sitelerinizin ziyaretçiler tarafından ziyaret edilebilmesi ve tanınabilmesi için arama motorlarında siteniz ile ilgili aramalarda yükseklerde gelmeli ki insanların beklentileri maksimum şekilde yerine gelmiş olsun. Hal bu olunca SEO çalışmalarının önemi çok daha fazla artıyor. Kurumsal bazda sektörel rekabetin ortaya çıkması ile birlikte çok daha fazla ilgi gösterilen bu çalışmalar ile birlikte arama motorlarında rüştünüzü kalıcı olarak ispat edebilmek için organik çalışmalar yaptırmanız her zaman için çok daha olumlu sonuçları beraberinde getirecektir.

Whois backlink, son dönemlerde küçük çaplı da olsa ziyaretçi çekebilmek ve kaliteli SEO araçlarından backlink alabilmek için önemli ve tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Zaman içerisinde bu yöntemlere karşı ilgi ortamının çok daha ciddi bir şekilde artması, sitenin en başında alınması gereken küçük çaplı backlink parçaları için WHOİS ön plana çıkmıştır. Bu sistem sayesinde web sitelerinize küçük çaplı da olsa ziyaretçi çekebilmeniz elbette ki olası bir hale gelecek.

Whois Backlink

Whois Backlink Nedir?

Whois sistemi, eski ve kaliteli sitelerin URL adreslerine kendi site adreslerinizi ekleme mantığı ile çalışan gelişmiş bir sistemdir. Buna örnek olarak “www.siteadi.com/bilisimcafe.net” şeklinde örnek verilebilir. Whois, bildiğimiz gibi bir alan adının ya da web sitesinin genel anlamda bilgisini almak için kullandığımız gelişmiş bir sistem olarak biliniyor. Whois sistemlerinde yapılan her sorgu, zaman içerisinde o web sitesinden alınan bir çeşit backlink olarak nitelendirilebilir.

Bu backlinkler yeni web sitelerinin biraz hareketlenmesi için gerekli olan çalışmalardan birisidir ve her zaman söylendiği gibi fazlası zarardır. Çöp site haline gelmemek için düzenli oranlarda bu tip backlink sistemlerine başvurulmalıdır.

Whois Backlink Faydaları Nelerdir?

Bu çalışmanın faydalarının en başında ünlü WHOİS sistemlerinden kendi siteniz için backlink alıyorsunuz. Çoğu sistem, son whois sorgularını listelendiğinden dolayı bazı kişiler bu sorgulara tıklayarak merak ettikleri web sitelerini ziyaret edebiliyorlar. Bu sayede küçük çaplı ziyaretçi kazanma şansına da sahip oluyorsunuz. Düzenli ve kaliteli uygulamalar yapıldığında arama sıralamalarında çok daha hızlı bir şekilde yükselme gözlemlenebiliyor. Yeni siteler için haftalık ideal 30 whois backlink yeterli olarak görülebilir. Bir zaman sonra bu çalışmaya ara vermek mantıklı bir hareket olacaktır.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık