iOS 10.3 Çıkış Tarihi – iOS 10.3 Özellikleri

ios-10-3-ozellikleri

iOS 10.3 betası bu hafta başlarken, yeni güncellemeyle birlikte AirPodlarımı Bul özelliği de ortaya çıktı. Şu anda sadece geliştiricilere açık olan beta sürümü, zamanla kitlesini genişletecek ve ardından genel kullanıma sunulacak.

iOS 10.2 12 Aralık tarihinde çıkarken, bu güncellemeyle birlikte Unicode 9 karakter adaptasyonu yapılmıştı ve 70’in üzerinde yeni emoji tanıtılmıştı. Bu sürümde aynı zamanda ekranı kaplayan yeni kutlama ve ‘sevgi-aşk’ temalı efektler de vardı. Aynı zamanda üç yeni duvar kağıdı da eklenmişti. Aynı zamanda tamamen yeni bir televizyon uygulaması da vardı.

Uygulama, iTunes veya HBO Now veya Hulu gibi yayın servislerini kullanırken, Fox, CBS, AMC, Comedy Central ve Starz gibi Amerikan TV kanalları da mevcuttu. Hemen İzle özelliği sayesinde sevilen dizileri veya izlemeniz gerekenleri de önünüze sunuyordu. Bu şekilde iOS, diğer farklı video uygulamalarıyla arasındaki bariyerleri de kırmıştı.

Şimdi ise sırada iOS 10.3 güncellemesi var ve iPhone ile iPad cihazlarınızda ciddi değişiklikler yapacak, günlük rutin telefon ve tablet kullanım şeklinizi değiştirecek. iOS 10.3 betası henüz sadece geliştiriciler için indirilmeye sunulsa da, farklı yöntemlerle cihazınıza kurmanız mümkün. Yine de güvenlik açısından bu tavsiye edilmiyor.

Muhtemelen Şubat ayında siz de rahatlıkla iOS 10.3 betasına katılabilirsiniz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık