Google Twitter Şirketini Satın Alabilir

Twitter Google

Bundan bir süre önce Google ve Twitter şirketlerinin belli başlı konular altında bir araya gelerek bir satın alma durumu üzerine konuşulacağı yönünde gerçekler vardı ancak reddedilmişti. Google şirketi bildiğimiz gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde internet projelerinin en çok dikkat çeken firmalarından birisi oldu. Gerek geliştirdikleri ve gerekse satın aldıkları yapılanmalar ile dünyanın en büyük bilişim şirketi olma yolunda da önemli adımlar attı.

Google Twitter şirketini satın alma amacında. Bildiğimiz gibi her sene bu tarz şirketlerin gelir ve gider bilançoları açıklanıyor ve açıklanan bilançolara göre kısa zaman içerisinde çok daha önemli atılımlar meydana geliyor. Google şirketi, gelir ve gider bilançolarına fazlası ile önem veren bir şirket ve satın aldığı projeleri çok daha ileri noktalara getirme amacı güdüyor. 2009 yılında da şirketin böyle bir girişimi olmuştu ancak ne oldu ise vazgeçildi.

Twitter Google

Google şuan Twitter şirketini resmi olarak satın alma arefesinde. Bütçe olarak 40 Milyar dolar gibi bir ücret biçilen bu şirket kısa zaman içerisinde çok daha fazla paralara satılabilir ancak şuan ki belirlenen minimum değeri bu yönde. Google şirketi bu sistemi satın alırsa aslında bilişim sektörünün ve online ortamın en büyük lideri olma yolunda da önemli adımlar atmış olacak. Kısacası çok büyük gelişmeler beraberinde gelmiş olacak diyebiliriz.

Satın alma ile alakalı olarak meydana gelecek gelişmelerin detaylarını yakından takip ediyor ve sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Daha detaylı bilgi kısa süre içerisinde sitemizde olacak.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık