En İyi Ücretsiz Skype Alternatifleri

skype-alternatifi

Konu mesajlaşma ve video sohbet olunca, akla gelen ilk isim tabii ki Skype oluyor. 2011 yılında Microsoft tarafından alınmadan önce de ciddi bir büyüme gösterip, kendi kitlesini oluşturan platform her türlü iletişimi sağlıyor. Fakat yine de, farklı sebeplerden ötürü başka bir alternatif arıyor olabilirsiniz. Biz de bu yazıda Skype alternatifi, ücretsiz konuşma programlarından bahsedeceğiz.

1. Viber
iOS, Android, Windows 10 platformlarında kullanılan Viber, aynı zamanda Mac ve Linux desteğine de sahip. Programı aynı zamanda cep telefonu girerek de kullanmak mümkün ve bu mobil cihazlarda avantaj sağlıyor. Viber ile mesaj atabilir, ücretsiz olarak sesli ve görüntülü çağrılar gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca para öderseniz, Viber Out ile dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir numarayı da arayabiliyorsunuz ve bunu bilgisayardan dahi yapabiliyorsunuz.

2. WhatsApp
Tabii ki Skype’ın ardından akla gelen en iyi alternatif WhatsApp. Muhtemelen dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ve Skype için de iyi bir alternatif.

Tıpkı Viber gibi, onda da bir hesap yaratmanıza gerek yok fakat videolu görüşmelerin sadece belli platformlarda serbest olması, şimdilik bir eksiklik.

3. Talky
Ücretsiz, tarayıcı tabanlı bir program olan Talky ile aynı anda 15 kişiye kadar konuşmanız mümkün. iOS uygulaması da olan Talky, kullanışlı ve başarılı bir alternatif.

4. WeChat
Çok yaygın olmasa da, muhtemelen WeChat’i duymuşsunuzdur. Hem mobil uygulaması var, hem de masaüstünde kullanılabiliyor. Program mesajlaşmanın yanı sıra, video ve grup chat imkanları da sunuyor. Ayrıca rahatlıkla ücretsiz olarak kullanmak mümkün.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık