Çocuklar İçin En İyi Telefon Oyunları

Çocuklar İçin En İyi Telefon Oyunları

Çocuklarımızın hem psikolojik hem de zihinsel gelişimini desteklemek önemlidir. bir çok aile çocuklarının gelecek planlamalarını oluştururken onlar için artı değer katabilecek olan her türlü avantajı da onlara sunmak isterler.  Çocuklar için önemli olan ise oyun ve uykudur. Dolayısıyla bir çocuğun oynarken de zekasını ve becerilerini geliştirebilmesi önemlidir. bunun içinde oyunlar çocukların bu ihtiyaçlarını karşılayabilen en önemli araçlardır. Oyun çocuğun çevresini daha iyi tanıyabilmesini ve öğrenme sürecini hızlandırabilmesi için güçlü bir işleve sahiptir. ancak burada elbette ki çocuğun oynadığı oyunun etkisi büyüktür.

Günümüz dünyasında her şeyin dijitalleştiğini görüyoruz dolayısıyla çocukların oyunlarını onların zekasını geliştirmeye yönelik kullanmak önemli. Bunun içinde sizlere çocuklar için en iyi telefon oyunları konusunda bir paylaşım yapmak istedik. Oyunlar kitapların ya da boyamanın yerini tutar mı bilmiyoruz ancak çocuklarında telefon ve tabletlerini de ellerinden düşürmedikleri bir gerçek.

Subway Surfers Oyunu

Farklı bir karakter oyunu çocuğunuzun zekasını ve davranışlarını olumsuz etkileyebilecek olan hiçbir şey yok. Yaptığı sadece trenler üzerinde koşarak altınları tamamlamak.

Toca Life City

Özellikle kız çocukları için iyi bir oyun. Bir karakter oluşturuyorsunuz ve o karakterin kıyafetlerini saçlarını her şeyini kendiniz yapıyorsunuz. Eğlenceli tarafı ise mekan içerisinde gizlenmiş olan hazine var ve onu bulmaya çalışıyorsunuz.

Snail Bob

Snail Bob mantığı ön planda tutan bir oyun. Oyunda bir salyangoz size rehberlik ediyor. Amacınız hayatta kalmak ve hedefinize ulaşmak.

Backflip Studios Arcade

Kolay bir oyun ve farklı özellikleri olan futbol topu gibi nesneler var onları yere çarptırarak sepete atıyorsunuz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık