Cardboard adı geçen uygulamalar Play Store’dan kaldırıldı!

Cardboard adı geçen uygulamalar Play Store'dan kaldırıldı

Google, geçtiğimiz günlerde Cardboard sanal gerçeklik teknolojisini tanıtmıştı. Son yıllarda çoğu firma VR teknolojisi, yani sanal gerçeklik teknolojisine yatırım yapıyor.

Yakın zaman önce Cardboard uygulaması Play Store’a çıkmıştı. Ancak birkaç gündür Google ilginç bir şey yapıyor. Google Play Store‘dan içinde Cardboard adı geçen tüm uygulamaları kaldırıyor. Kaldırmasının sebebi ise, kullanıcılar içinde Cardboard adı geçen uygulamalar yüzünden asıl Google tarafından yapılan uygulamayı bulamayıp kafaları karışıyor. Google’da buna önlem amaçlı içinde Cardboard adı geçen tüm uygulamaları kaldırıyor.

Bu durumu aslında birçok kez iTunes ve Play Store‘da görmüştük. Birçok uygulama farklı sebeplerden kaldırıldı. Ancak bu seferki durum direk Google’ı ilgilendirdiği için firma böyle bir önlem yolu deniyor. Google kendi lehine yaptığı bu davranış ile aslında birçok geliştiriciyi saf dışı bırakıyor. Tek cepheden düşününce Google için mantıklı olan bir hareket, ancak yazılımcılar için yaptıkları uygulamaların biranda Google Play Store‘dan kaldırılması biraz farklı bir durum. Google‘dan olayla ilgili bir açıklama yapılmadı, yalnızca uygulamalar kaldırılmaya başlandı.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık