Android Nougat Telefonuma Ne Zaman Gelecek?

android-nougat-cikis-tarihi

Nexus 6 geçtiğimiz günlerde kısa bir gecikmeyle de olsa Android 7.1.1 güncellemesini aldı. Aynı zamanda yeni güncelleme Şubat ayının sonunda Huawei Honor 8‘e de gelecek.

Moto Z ve Moto Z Force’un yanı sıra yeni Moto G4 cihazları da güncellemeyi alırken, Sony Xperia X, X Compact ve LG G5 cihazları da Android Nougat’ın yeni sürümlerini almaya hazırlanıyor. Peki sizin telefonunuz ne zaman Android Nougat’a geçiş yapacak?

Android Nougat, Google’ın yeni mobil işletim sistemi ve ücretsiz olarak dağıtılıyor fakat yine de her marka telefonuna yüklemeyi kabul etmiyor. Şu anda Google Pixel ve Google Pixel XL cihazları bu işletim sistemiyle satılırken, aynı zamanda yine Google yapımı olan Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9 ve Google Pixel C cihazlarında da Android Nougat var. Maalesef Nexus 5 sahibiyseniz Android Nougat’ı kullanamayacağınızı ise söylemek zorundayız.

Android Nougat, aynı zamanda şu anda Samsung cihazlara da gelmeye başladı. Yeni modeller alsa da, maalesef Samsung Galaxy S5’in devri sona erdi ve Android 7’ye güncellenmedi.

LG cephesinde G5 modeli kesin olarak Android Nougat alacak fakat LG V10 ve LG G4 için maalesef kesin şeyler söyleyemiyoruz. Sony Xperia telefonlarda ise Xperia X ve Xperia XZ Nougat almaya başladı bile. Diğerlerinin durumu ise şimdilik meçhul.

Ayrıca Honor 8 ve OnePlus 3 de Android Nougat müjdesi alan telefonlar arasında.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık