Android N Dikkat Çeken Özellikleriyle Sızdırıldı!

android-7-0-n-e-ait-yepyeni-goruntuler-geldi-705x290

Dünya’nın en önde gelen isimlerinden birisi olan Google’ın bünyesinde barındırdığı Android mobil işletim sistemi platformunun yeni aile bireyi olarak Android N görüntüleri sızdırıldı.

Dünya’nın en büyük sitesi olan Google’ın bünyesinde barındırdığı mobil işletim sistemi Android’in en yeni sürümü olan Android N ‘nin mayıs ayında gerçekleşecek olan Google I/O etkinliğinde duyurulacağı düşünülmektedir. Lakin merakla beklenen bu yeni sürüme dair görüntülerin internete sızması da merakımızı giderip, yerini heyecana bırakıyor. Android N bu şekilde beklenirken, nihai olmayan tasarımlarda karşımıza çıkabilir. Geçtiğimiz sene Google’ın piyasaya sürmüş olduğu Android 6.0 Mashmallow’da yapmış olduğu gibi bu senede yeni android sürümü ola I/O tanıtırsa, Android-N için bir süre daha beklemek gerekebilir. Sol tarafta görmüş olduğumuz ekran görüntüsü ayarlar bölümünün hali hazırda mevcut olan Android 6.0 Marshmallow‘da nasıl görüldüğüne dair bir referans oluyor. Yan tarafında bulunan diğer iki ekran görüntüsü ise uygulamanın Android N ile nasıl bir görünüm kazanacağına fikir sunuyor.

Yayınlanan resimlerden de fark edebileceğiniz gibi en tepede ‘Do Not Disturb‘ uyarısı açılabilir bir menü halinde karşımıza çıkıyor. Bu önemli yenilik ise kullananların çeşitli ayarların durumlarını onu açmadan görebilme özelliği sunuyor. Mesela artık veri kullanımı’na girmeye ihtiyaç duymadan yalnızca ayarlar ana menüsü üstünde 20.46 MB’lık bir veri kullanıldığını görmeniz mümkün olacak. Kullanıcı kitlesinin ayarlar menüsünde bir bölüm alta girdiklerinde araya sürekli giren yeni menülerle karşılaşacaklar.

Bu sızıntı bilgilerin doğruluk olasılığı tartışmaya açık olacağından sadece Google’ın resmi bir duyuru yapmasını beklemekte fayda var.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık