OYUNU DEĞİL FİLMİ

Günümüzde video oyunlarından sinemaya uyarlanan pek çok örneğe rastlamaya başladık. Diğer yandan, bir film iyiyse, zaten oyunu çıkıyor. Oyun ve kitaplarıyla çevrelenmiş filmi, Warcraft izle, sanal alemde rolünü bul. Her oyun bittiğinde yıkılan dünyaları canlandırabilen bu film, insan ırkı ile diğer ırkların arasında süren mücadeleyi anlatıyor. Oyunlarda geride bırakılanlar, kitapların yol açtığı fikirler derken, filmin konusu da etkilenmiş olabilir. İki ırk arasındaki ilişkiler neleri temsil edebilir? Ticaret, kültürel aidiyet, güç ve başarı, kabiliyetler, imkanlar ya da mistik bir duyarlılık bütün ırkı nereye sürükler? Aralarında yaratılan her çelişki ile üstüne inşa edilecek yeni oyunların malzemesi bir karakter kazanabilir. Yıllarca barış içinde yaşamını sürdüren bir birlik, farklı dürtülerin etkisi altında kalıyor. Bu da gelmesi beklenen bir tuhaflığın karakterini açığa çıkarınca, inanılmaz olaylar kaçınılmaz oluyor.

 

Karanlık güçler sınır tanımıyor, hissetmek yetmiyor, bıraktıkları izler iyi değil. Onlara hayvan demeye dili varmayan zavallı insanları, Warcraft izle, dünyayı ölümüne takip eden bir hayalin peşinden koşanlara katıl. Şartlar ne olursa olsun, yaşam alanı olmalı, mesafeler korunmalı, insanların kendilerine ait bir dört duvarı olmalı. Ancak insanlar o hengamede, birbirlerine tutunmak zorunda kalmışlar. Onlar için savaş dışında bir seçenek düşünülemiyor. İnsanlar amacını anlarsa, doğru zamanda doğru yerde olmanın faydasını kendi ırkına tekrar kazandırabilir. Uçan varlıkların, anlatılamaz yaratıkların fırlatıp atıldığı bir savaş ortamında, sırf insan olmaları nedeniyle birleşen kalabalık, canavar kılıklı bir savaşın üstesinden gelebilecek mi? En azından aynı karanlık saldırıya karşı beraberlik kurdukları için, iyi bir plan yapmaları lazım. İçinde bulundukları ortamın gerektirdikleri karşısında tepkilerini gizleyemiyorlar, maskeleriyle bütünleşmiş yüzlerden. Çalışmaları uzun zamandır sürdüren ekip, kıtalara açılmak için uygun zamanı kolluyor.

 

Yazın Haziran ayında, 2016 filmleri havasında bir yapım bizlere doğru şiddet fırtınaları estirirken, nerede başlayıp, nasıl bittiği belirsiz bir ırk izleyeceğiz. Filmin korkutucu yüzleri birbirine bakan iki dünyanın yıkımına işaret ediyor. Ailesinin geleceği için çarpışanları, Warcraft izle, hayatın farklı yüzlerine tanık ol.Görsel efektlerdeki çeşitlilik göze çarpıyor. Bilgisayar oyunları, insanlarla grafikler arasında, gerçek hayatın kademelerinden yoksun bir başarı formülü üzerine kurulan ya da seçeneklere dayalı bir strateji ile oyuncuyu da kendi sanal alemine davet eden tarzda olabiliyor. Bu çelişkilerin altını çizerken, filmi izlemek için bilgisayar oyunu tutkunu olmak gerekmediğini belirtmiş oluyoruz. Bütün bunlara rağmen, bir oyunun bir diğer oyuna neler katabildiği gözlemlenmeye değer. Ses efektleri ise sinemaya gitme isteği uyandırıyor. Gerçek zamanlı oyunlarda, oyunun gelişim süreci artmıyor. Oyuncunun düşündüğü süre de hesaba katılıyor. Haritaları takip ederken, kontrolü ele geçiren kaç seçenek var biliyor musunuz? Söz konusu olan film olunca, tek seçenek var ama yorumlamak size kalmış. Sinemalarda yeri yeterince sağlam.

Bir önceki yazımız olan CloudFlare Nedir ve Nasıl Kullanılır ? başlıklı makalemizde Cloud Flare ipuçları, Cloud Flare nasıl kullanılır ve Cloud Flare Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ