Messenger Uygulamasının Kullanımı İle İlgili Detaylar

Messenger uygulamasını, uygulamanın kullanılacağı cihaza yüklemesi gerçekleştirildikten sonra kullanımına başlanabilir. Messenger uygulamasına ya facebook ya da telefon numarası ile kayıt olunabilmektedir. Eğer ki facebook uygulaması ile kayıt olunacak ise, facebook hesabının giriş bilgileri ile kayıt olunması gerekmektedir. Messenger uygulamasına kayıt esnasında, kişiler senkronize edebilir ya da bu adımı şimdilik geçilebilir. Kişiler senkronize edilerek, telefonda kayıtlı olan kişiler ile iletişime geçilebilir. Messenger indirerek hemen kullanmaya başlayabilir ve uygulama hakkında geniş bilgiye www.facebookindir.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Messenger Uygulamasının Kullanımı İle İlgili Detaylar

Birçok uygulama aracılığı sayesinde, yakın çevre ve arkadaşlar ile iletişime geçilebilir. Fakat Messenger uygulaması ile bu iletişim oldukça üst bir seviyeye çıkarılabilir. Messenger uygulamasında ki gelişmiş mesaj sistemiyle birlikte yazı, fotoğraf, video, emoji gibi eklemeler ile gönderiler en güzel şekilde zenginleştirilir. Messenger uygulaması üzerinden yakın çevre ve arkadaşlara emojiler gönderebilmek için uygulamada yer alan emoji simgesine tıklanarak, bin bir çeşit emojiye ulaşılana bilir. Eğer ki emojiler yetersiz kalırsa, karşı tarafa fotoğraf gönderilmek istenirse, uygulamanın ekranında yer alan fotoğraf simgesine tıklanarak, anında fotoğraf çekilip yollanabilir. Uygulamada emoji ve fotoğraf haricinde, belirli bir süre için videolu içeriklerde gönderilebilir. Video gönderebilmek için yine uygulama da yer alan video simgesine tıklamak yeterli olacaktır. Uygulama üzerinden karşı tarafa, telefonda yer alan bir fotoğraf ve ses kayıtları da gönderilmektedir.

Messenger üzerinden sesli arama işlemi de gerçekleştirilmektedir. Sesli arama işlemini gerçekleştirebilmek için kişi listesinden, arkadaşlar seçildikten sonra sesli arama simgesine dokunmak yeterli olacaktır. Normal telefon görüşmeleri gibi internet üzerinden de, bu uygulama sayesinde bu işlem gerçekleştirilebilir. Bu durum tamamıyla ücretsizdir. Elbette ki cihazda internetin bulunması gerekmektedir. Sesli arama yapıldığı gibi aynı şekilde görüntülü arama da gerçekleştirilmektedir. Görüntülü arama başlatmak için görüntülü arama simgesine dokunulur, bu işlemden sonra arkadaş listesi ekrana gelir ve sohbet yapılacak olan arkadaşın seçilmesiyle, görüntülü arama başlatılmış olur.

Messenger uygulamasının en büyük ve güzel özelliklerinden biriside, sohbet baloncuğuna sahip olmasıdır. Bu sayede telefonda gerekli olan uygulamaları kullanırken, bir yandan da sohbete devam edilmektedir. Aksi durumda sohbetin kesilmesi gerekmekteydi.

Bir önceki yazımız olan CloudFlare Nedir ve Nasıl Kullanılır ? başlıklı makalemizde Cloud Flare ipuçları, Cloud Flare nasıl kullanılır ve Cloud Flare Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ