Facebook

  • 06 Kasım 2014
  • 3.226 kez görüntülendi.

Facebook; Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. 11 Eylül 2006 tarihinde yayına giren Facebook, insanlar tarafından ilgi ile tercih edilmeye başlandı ve sosyal medya alanında çığır açtı. Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu ve zamanla ülke geneli tüm üniversiteler de kullanılmaya başlanmıştır.

Facebook 2012 yılı itibariyle Dünya’da en çok ziyaret edilen site olmuştur.

Facebook’un bu büyük gelişimi sebebiyle, günümüzde bir çok sosyal medya siteleri gün yüzüne çıkmıştır. Bu sitelere örnek olarak; Twitter, scoop.it, pinterest, delicious gibi siteleri örnek verebiliriz. Facebook’un gelişimi ile birlikte bir zamanların en popüler uygulamalarından bir tanesi olan mesenger, kullanım bakımından büyük düşüş içerisine girmiştir.

Bir önceki yazımız olan Filezilla başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Content Protection by DMCA.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Erdinç dedi ki:

    Facebook artık hayatımızın her yerinde… Kim, nerde, kiminle, ne yapıyor 5n1k haber niteliğinde neredeyse. İş başvurularında bile artık sosyal medya hesabını istiyorlar. Facebook’un en güzel yanı bence oyunları, özellikle şu şeker oyunu. Otobüslerde gördüğüm kadarıyla tek müptelası ben değilim.

BİR YORUM YAZ