“Doğal Yumurta” Satışları Rekor Kırıyor!

Doğal besin tüketiminin önemini vurgulayan uzmanlar özelliklede meyve ve sebze çeşitleri bakımından elverişli topraklar sahip ülkemizde, doğal tüketimin daha kolay olduğunu vurguluyor. Doğal tüketim denildiğinde akla ilk gelen ise sebze ve meyveler oluyor. Ancak yumurta gibi bir protein kaynağını da mutlaka keşfetmemiz gerekiyor. Özellikle toptan köy yumurtası satışları ülkemizde hız kazandı. Yapılan araştırmalar son 15 yıllık süreçte, AB’ye uyum kriterleri doğrultusunda da doğal yetiştiriciliğin önem kazanmasına olanak sağladı.

 

Nüfus bakımı açısından İstanbul toptan köy yumurtası talebinin en çok merkez olarak biliniyor. Öyle ki toptan köy yumurtası satışı için özel çiftlikler İstanbul merkez ve ilçe köylerindeki geniş ve verimli arazilerde konuşlandırılmıştır. Bu da aynı zamanda ihtiyaç duyulan “doğal yumurta” kriterlerinin sağlanabilmesi için gerekli olan doğal yaşam alanı anlamına geliyor.

 

Doğal Yumurta Satışları Neden Artıyor?

İstanbul toptan köy yumurtasıToptan köy yumurtası fiyatları ile standart üretim çiftliklerinde üretilen yumurtaların toptan satış fiyatlarını kıyasladığımızda, yumurta başına biçilen fiyatın önemli ölçüde fark yarattığını görebiliyoruz. Bu farkı çoğu zaman “bir köy yumurtası, iki adet çiftlik yumurtasına eş değerdir” mantığı ile açıklasak da, esasında köy yumurtalarını yetiştiren özel çiftliklerin fiyatlandırma politikalarına göre de fiyatların değişkenlik gösterdiğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu bağlamda, doğal yumurta satışlarının artmasında fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Çünkü zaten standart çiftliklerden elde edilen toptan yumurta satışları, köy yumurtası ya da bir diğer ifade ile doğal yumurta olarak bilinen yumurtaların yarı fiyatına denk gelmektedir. Bu durumda yapılan araştırmalar da göz önünde bulundurulduğunda, toplumun bilinçlenmesi ve bununla birlikte sağlığını düşünerek doğal tüketime yönelmesinin doğal yumurta satışlarını etkileyen en önemli unsur olarak görebiliriz.

 

Bu aşamada toptan yumurta fiyatları konusunu bir tarafa bırakmak ve doğal yumurta olarak bilinen ve köy yumurtası toptancıları tarafından firmalara, kişilere satışı gerçekleştirilen yumurtanın besin değeri ve faydalarını ele almak daha doğru olacaktır.

 

Köy yumurtasının faydaları olarak ele alacağımız içerikler aynı zamanda insan sağlığı için ihtiyaç duyulan temel bileşenleri içerir.

 

Köy Yumurtasının Faydası Nelerdir?

Köy yumurtasının faydaları esasında diğer marketlerde hazır olarak satışa sunulan yumurtalardan besin değerleri bakımından farklı değildir. Sadece marketlerde satışa sunulan yumurtaların besin değerlerinin daha düşük olduğunu söylememiz gerekiyor. Öyle ki ortalama olarak bir market yumurtası, bir doğal yumurtanın ancak üçte birine denk geliyor. Fakat bunu her zaman kesin olarak söylemek mümkün olmasa da, yapılan araştırmalar, doğal yumurtaların, diğer market yumurtalarına oranla en az iki kat daha fazla besin değeri içerdiğini ortaya çıkarıyor.

Köy yumurtasının besin değerleri içeriğini http://www.yumurtayumurta.com/ sitesi üzerinden görebilirsiniz. Tüm bu besin değerleri, satışa sunulan toptan köy yumurtası için sağlanır ve başlıca faydaları aşağıdaki gibidir;

  • Eşsiz bir protein kaynağıdır.
  • Kahvaltıda süt ürünleri olsa da, olmasa da en iyi seçeneklerden birisidir.
  • Çok daha lezzetlidir.
  • Yetişkin bireyler kahvaltıda yumurta tükettiklerinde gün boyu enerjik hissederler.
  • Gelişim çağındaki bireyler için zengin bir protein ve vitamin kaynağıdır.
  • Düzenli tüketildiğinde kalp ve damar rahatsızlıklarını önleyen doğal bileşenleri almanızı sağlar.
  • Verimli düşünmeyi sağlar.

 

Yumurtaların pek çok faydasını sıralamamız mümkündür. Sadece başlıcalarına, bir kısmına değindik. Ancak özellikle vitaminler bakımından zengin olan yumurta içeriğini, her bir vitamin bakımından göz önünde bulundurmak ve bu doğrultuda faydalarını incelemek gerekiyor.

 

İstanbul toptan köy yumurtası fiyatları ise sağlayıcı firmaya, kişiye, çiftlikçiye göre değişmekle birlikte, satış taraflarının uyacağı alım satım sözleşmesi ve fiyatlandırma politikalarına göre de değişkenlik gösterir.

Bir önceki yazımız olan CloudFlare Nedir ve Nasıl Kullanılır ? başlıklı makalemizde Cloud Flare ipuçları, Cloud Flare nasıl kullanılır ve Cloud Flare Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ