Çay Kazanı Fiyat ve Modelleri

Çay kazanı fiyat ve modelleri demlik sayısı, genişlik, iç hacim, en boy oranı ve daha pek çok özelliğe göre değişim gösterir. Bir model belirlerken hangi alanda ne amaçla ve ne sıklıkla kullanacağınızı göz önünde bulundurursanız, daha doğru bir tercih yapmış olursunuz. Bu nedenle doğrudan önerilerden bir model seçmek yerine, kategoriler arasında gezinip özelliklere bakmak ve sizin için, işiniz için en doğru olanını tercih etmek çok daha doğru olacaktır.

Öncelikle fiyatının uçuk olmaması elbette önemlidir. Uygun fiyatlı ve kaliteli bir çay kazanı istersiniz ancak servis sayısının fazla olması, aynı zamanda fazla demlik sayısı demek olur ve bu da beraberinde daha geniş kazanları tercih etmenizi gerekli kılar. Tüm bunlar fiyatları etkileyen unsurlar olarak belirtilebilir.

En Ucuz Çay Kazanı Modeli

En ucuz çay kazanı modeli, çoğu zaman çift demlikli olarak tanımlanan standart modeller olmaktadır. Bunun dışında ayarlanabilir ısı derecesi fonksiyonlarına göre de modeller daha gelişmiş olabilir.

 

Eğer kantin gibi bir yer işletiyorsanız, üç demlikli çay kazanı işinizi görecektir. Ortalama olarak resmi kurumların kantinindeki çay ihtiyacını karşılayan üç demlikli modeller hem daha ekonomik hem de daha verimli olmaktadır. Bunun dışında endüstriyel mutfak alanlarının kullanım oranına ve sıklığına da bağlı olarak dörtlü yada beşli çay kazanı modeli de tercih edebilirsiniz.

Çay kazanı, çay makinesi, elektrikli semaver

Çay Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Çay kazanı yada makinesi satın almayı düşünüyorsanız, bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız, daha iyi bir model tercih etmenizi sağlayacaktır. Bunun için belli başlı kriterleri sıralandırıyoruz:

Çay kazanı kaç litre olmalıdır?

 

Ne kadar litre su aldığı, özellikle gün içerisinde mesai saatlerinde kaç kere kazanı doldurmanız gerektiğini belirler. Bu yüzden önemli bir kavramdır. Eğer düşük litreli alırsanız, su tez tükeneceği için gün içerisinde tekrar tekrar kazanı doldurmak durumunda kalacaksınız ve bu hem daha fazla uğraşmanıza neden olacak, hem de zaman kaybı olarak size dönecektir.

Kazanı doldurduktan sonra suyun tekrardan kaynamasını beklemeniz gerekiyor. Bu kaynama süresi tamamlana kadar ihtiyaç duyulan çay servis hizmetini gerçekleştirmeniz mümkün değildir çünkü henüz kaynamamış bir suyu çaya katamazsınız.

 

Kaç demlikli olmalıdır?

Demlik sayısı ayrıca önemlidir. Özellikle dakikada onlarca bardak çay çıkarmanız gerektiği zaman muhtemelen 1-2 saat içerisinde ilk demlik tükenecektir, sonrasında yapılması gereken ise ikinci demliğe geçmek. Çok fazla demlik sayısı olması hem çok daha fazla bardağı servis etmenize olanak sağlar hem de farklı çay türleri için farklı demlikleri kullanabilirsiniz.

 

Uygun Fiyatlı Çay Makinesi

Çay kazanlarına alternatif olarak, uygun fiyatlı çay makinesi satın alabilirsiniz. Çay makinesinin kazandan farklı olarak daha çok işlevsel ve portatif olduğunu söyleyebiliriz. Çay makineleri genel olarak elektrikli çalışan sistemler olup, hem üreticiler hem de bu ürünleri satan sektörler; endüstriyel (işletme, iş amaçlı) ve normal çay makinesi (kişisel, evdelik, iş yeri için) olarak iki ana gruba ayırmıştır. Siz de bu iki kategori altında beklentilerinizi karşılayacak, kullanım amacınız doğrultusunda bir çay makinesi satın alabilirsiniz.

 

Endüstriyel Çay Makinesi

Endüstriyel olarak tanımlanan çay makinesi grubu aslında geniş bir tanımlama olup, daha çok iş alanlarında, iş amaçlı kullanılabilecek ve dakikada onlarca bardağı seri bir şekilde doldurarak servis etmenize olanak sağlayacak bir yapıdadır. Bu modellerin arasına kısmen elektrikli semaver modeli de dahil olmaktadır.

Hem kantin, kafe, büfe gibi mekanlarda iş amaçlı kullanabileceğiniz çaydanlık, kazan, elektronik çay makinesi gibi modeller hem de kişisel ihtiyacınıza yönelik modelleri, uygun fiyat ve marka kalitesi garantisiyle www.onlinemutfak.net adresinde görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan CloudFlare Nedir ve Nasıl Kullanılır ? başlıklı makalemizde Cloud Flare ipuçları, Cloud Flare nasıl kullanılır ve Cloud Flare Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ