Botoks İle Kırışıklıklardan Korkmayın

Yediden yetmişe her insan sağlıklı ve genç görünmeyi istemektedir. Ama yaş ilerledikçe ve yaşadığız ortamlarda stres, sigara, güneşin verdiği etkenler, hava kirliliği, menopoz, yaptığımız mimiklerden dolayı ya da bunun gibi birçok faktörler nedeni ile kırışıklıklar meydana gelmek bu kırışıklıkları Botoks yöntemi ile tedavi edilmektedir. Botoks nedir; “clostridiumbotulinum” adıyla bakteriden elde edilen tıbbı bir proteindir.

Botoks orta ve derin kırışıkları gideren cerrahi olmayan, kozmetik ürün olarak kabul edilmektedir. ABD estetik plastik cerrahiler topluluğu tarafından Botoks 2002-2003 yıllarında uygulandığı cerrahi ya da cerrahi olmayan müdahaleler olarak kabul edilmiştir. Hangi durumlarda Botoks kullanılmalıdır. Spastik kaş problemlerinde, şaşlık gibi göz problemlerinde kullanılmaktadır.

botoksKozmetik de ise; özellikle cilt karışıklıklarının azaltılması, aşırı terleme giderilmesi amaçlıda Botoks tedavisi yapılmaktadır. Botoks 18 ve65 yaş aralığındaki bütün hastalarda uygulanmaktadır. Özellikle boyun ve alın kırışıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Botoks en çok alımızdaki yatay kırışıklıklarda, iki kaş arasındaki çizgilerde, göz çevrelerinde, dudak kenarlarındaki kırışıklıklarda, boynumuzdaki çizgilerde kullanılmaktadır Botoks tedavi yöntemleri.

Botoks nasıl uygulanır diyenler ve korkanlar için Botoks korkutucu değildir. Güzellik için yapılan botokslar sayesinde kırışıklıklardan kurtularak sizlerde cildinizdeki pürüzlerden kurtulmanın yolunu botoksla bulun. Botoks yapılacak kişilerin tedavisi yöntemleri farklıdır çünkü her hasta kendi yaş gruplarına göre ve cilt yapılarına göre tedavi işlemleri yapılmakta. İşlemler ilk öncelikle sınırlı uyuşturma kremi sürülerek başlanmaktadır.

Genelde tedavi süreleri 10-15 dakika aralıklarında sürmekte. Uygulama sonrası iki hafta içinde botokslu bölgelerin istenilen ciltlere sahip olabilirsin. Botoks sayesinde uygulanan bölgede, uygulandığı yerlerdeki kırışıklıkları Botoks yöntemi ile düzeltilmesi sağlanmakta. Botoks uygulandıktan bir iki saat sonra hastanelerden çıkabilirler ve uygulama iki hafta sonra işlemleri gerçekleştiği alanlarda yapılan tedaviler ne kadar etkili olduğunu fark edeceksiniz.

Her insan yaşam şartları yüzünden kırışıklıklarımız artmakta ve her geçen gün artmakta ve sinir bozmakta işte bu sinir bozuklarını Botoks yardımı ile sizlere sunulmakta her bölgeye uygulana bilen Botoks her türlü kırışıklıkların tedavilerinde kullanılmaktadır. Botoks yaptıktan sonra tedavi yarım bırakılabilir, bırakılan Botoks etkisi ise uzun süre devam etmekte ve Botoks tedavisi tamamlandıktan sonra kırışıklıklardan kurulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan CloudFlare Nedir ve Nasıl Kullanılır ? başlıklı makalemizde Cloud Flare ipuçları, Cloud Flare nasıl kullanılır ve Cloud Flare Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Content Protection by DMCA.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ