T

Terimler ve anlamları için bir harf seçiniz.

Reklam Alanı
Tier 1

Anlam bakımından katman 1 anlamı ile nitelendirilir. Off Page SEO (Site Dışı SEO) çalışmaları kapsamında yapılan sosyal paylaşım ve Article Directory link inşaası aşamalarında kullanılan çalışmalar için kullanılır. Ana katman olarak dikkat çeker.

Tier 2

Tier 1 sisteminde yaptığımız backlink çalışmalarının otoriter kalitesini güçlendirmek amacı ile yapılan çalışmalara verdiğimiz isimdir. Bu çalışmalar kapsamında genelde PDF, Social Bookmark ya da bu gibi backlink çalışmalarını kapsayan gelişmiş bir backlink sistemidir ve düzenli bir şekilde yapılması gerekir.

Tier 3

Tier 2 katmanında yapmış olduğumuz PDF, Social Bookmark tarzı backlink çalışmalarımızı otoriter hale getirmek ve kuvvetlendirmek için yapılan çalışmalardır. Çalışma kapsamında sadece blog yorum ve hızlı index aldırmak için yapılacak çalışmalar vardır ve bilinçsiz olarak yapıldığında olumsuz sonuçlar doğurur.

Tower Server

Tower Server, iki ayrı sunucu tipinde en çok aşina olunan bilgisayar kasası modelini benimsemiş sistemlerden birisidir. Tower kasalar, evlerimizde kullandığımız bilgisayar kasaları gibidir. Donanımsal ve şekilsel anlamda farklılık gösterildiği gibi masaüstü bilgisayar olarak da kullanılabilir. Tower server, diğer modele nazaran çok daha pratik ve kolay optimize edilebilir bir sistemdir. Donanım yapısı kolay bulunabilir cinstendir ve günümüzün en çok tercih edilen server modellerinden birisidir.

Detaylı Bilgi
Trojan

Trojan, bilgisayar hackleme sektöründe en çok kullanılan terimlerden birisidir. Trojan genel anlamı ile kötü çalışmalar için kullanılan ve virüs değeri kazanmış bir yazılım türüdür. Bilgisayar sahibinin isteği olmadan bir kişi tarafından ya da internet siteleri üzerinden bilgisayarlarınıza bulaşarak zarar verebilen yazılımlardır. Trojan bulaşmış bir bilgisayar ise “Zombi Bilgisayar” adı ile tanımlanarak tehlikesi isim olarak da tescillenir.

Reklam Alanı